Ubezpieczenie dzieci – co i jak?

W życiu codziennym dzieci, podczas zabaw w domu, czy pobytu w szkole zdarzają się nieszczęśliwe wypadki. Potknięcie się, spadnięcie z krzesła czy schodów – dla dzieci cały czas odkrywających świat sytuacje na porządku dziennym. Z uwagi na takie sytuacje warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie NNW dla dziecka. Zapewni ono ochronę przed konsekwencjami, jakie niesie za sobą nieszczęśliwy wypadek. Dodatkowo takie ubezpieczenie stanowi ochronę i zabezpieczenie dla naszych najbliższych. Ile kosztuje ubezpieczenie dla dziecka? Na co zwrócić uwagę przy wyborze NNW dziecka? Wybrać ofertę proponowaną w szkole, czy może jednak nie? Na te i inne pytania odpowiemy.

Co to jest ubezpieczenie NNW dzieci?

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków jest to zabezpieczenie przeciw nastąpieniu nieszczęśliwego wypadku z udziałem dziecka. Ubezpieczenie NNW dla ucznia pomoc pieniężna obejmuje:

– poważne choroby jak np. udar mózgu, nowotwór czy zawał serca;

– śmierć dziecka w wyniku wypadku komunikacyjnego, drogowego, czy nieszczęśliwego wypadku;

– urazów podczas aktywności sportowej;

– urazy narządów wewnętrznych;

– oparzenia i odmrożenia;

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie NNW dla dziecka?

Ubezpieczenie NNW dziecka umożliwia otrzymanie świadczeń z tytułu uszczerbku na zdrowiu dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Wlicza się w to również zwrot kosztów rehabilitacji, leczenia oraz pobytu w szpitalu. Dodatkowo prawidłowo dobrane do zainteresowań dziecka ubezpieczenie może ochronić je również w przypadku dodatkowych aktywności, jak sport amatorski, czy wyczynowy, oczywiście jeśli zawarty jest on w warunkach ubezpieczenia. Warto również zaznaczyć, że ubezpieczenie dziecka działa przez 24h przez cały rok lub czas ustalony w umowy ubezpieczeniowej. Dziecko jest zatem ubezpieczone w razie wypadku nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nią – na zajęciach pozaszkolnych, wycieczkach, wyjazdach w kraju, ale też tych zorganizowanych za granicą.

Ile kosztuje ubezpieczenie dziecka? Ile wynosi składka na ubezpieczenie dla ucznia/studenta?

Cena za ubezpieczenie dziecka, często będącym ubezpieczeniem szkolnym nie jest stała. To ile wyniesie składka zależy od wielu czynników. Duże znaczenie ma wybór wariantu ubezpieczenia, gdyż jak wiadomo im uboższe ubezpieczenie wybierzemy, tym taniej za nie zapłacimy. Zaleca się skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, dzięki któremu dobierzemy warianty ubezpieczenia, które nam odpowiadają bez zbędnych dodatkowych kosztów.

Na jaki czas zawiera się umowę ubezpieczenia NNW dziecka?

Umowę ubezpieczenia dziecka, w tym również tak zwanego ubezpieczenia szkolnego zawiera się najczęściej na rok. Rozpoczęcie umowy liczy się od daty początkowej zawartej na polisie. Umowa wygasa wraz z upływem ostatniego dnia polisy zawartego w umowie.

Czy ubezpieczenie NNW dla dziecka w szkole jest obowiązkowe?

Początek roku szkolnego budzi przede wszystkim chęć zabezpieczenia dziecka przed niefortunnymi, nieszczęśliwymi wypadkami. Ubezpieczenie szkolne chociaż nie jest obowiązkowe to często wybierane jest przez rodziców właśnie na początku roku szkolnego. NNW dla ucznia można jednak zakupić w dowolnym momencie roku szkolnego. Często zdarzają się sytuacje zakupu polis przed wakacjami, czy feriami kiedy to wypadki są częstsze. Szkoła może proponować różne wersje ubezpieczeń dla uczniów jednak rodzic nie ma obowiązku się na nie godzić.

Aktualności

Jak wybrać ubezpieczenie dla dziecka, by chronić je przed szkolnymi wypadkami?

Pierwszy dzień września jest to bardzo ważny dzień dla dzieci wkraczających w etap nauki szkolnej jak również dla rodziców, którzy martwią się, czy ich pociechy poradzą sobie w nowej sytua...

Zobacz więcej

Ubezpieczenie dla niemowlaka – jak wybrać polisę dla dziecka?

Ubezpieczenie zdrowotne dla niemowlaka bardzo łatwo można uzyskać poprzez jego zgłoszenie w firmie, w której pracujemy. Trzeba jednak pamiętać, że zwrot kosztów związanych z leczeniem i bada...

Zobacz więcej

FAQ pytań o ubezpieczenie NNW dla dziecka

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nagabywanie na zebraniach klasowych często jest na porządku dziennym, ale czy warto wierzyć w wierzytelność t...

Zobacz więcej

2024 ⓒ NNW Szkolne

Projekt i wykonanie Web Room Studio