FAQ pytań o ubezpieczenie NNW dla dziecka

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nagabywanie na zebraniach klasowych często jest na porządku dziennym, ale czy warto wierzyć w wierzytelność takich firm? Z pewnością w takich sytuacjach pojawia się wiele pytań i wątpliwości. W tym artykule postaramy się rozwiać, choć niektóre z nich. Odpowiemy na kilka pytań o ubezpieczenie NNW dla dziecka.

Co to jest ubezpieczenie NNW?

NNW to nic innego jak Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Dzięki niemu jesteśmy zabezpieczeni w razie nieszczęśliwego wypadku z udziałem dziecka. Ubezpieczenie NNW dla dziecka obejmuje sytuacje:

  • odmrożeń, oparzeń oraz urazów organów wewnętrznych;
  • urazy doznane podczas nieszczęśliwego wypadku lub też podczas uprawiania sportów;
  • poważnych zachorować, takich jak nowotwór czy zawał serce;
  • śmierci dziecka w wyniku nieszczęśliwego wypadku;

Ubezpieczenie NNW dla dziecka jest to ubezpieczenie grupowe. Dlatego, też wypośrednia się sumę ubezpieczenia jak również zakres ochrony i cenę, jaką trzeba za wybrane ubezpieczenie zapłacić. Wysokość sumy, jaką trzeba zapłacić za ubezpieczenie, zależy również od wieku dziecka, czy też od stopnia jego edukacji i chorób przebytych w przeszłości.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka — czy zakup w szkole jest konieczny?

Rodzice uczniów doskonale wiedzą, że zakup ubezpieczenia dla dziecka kojarzy się z rozpoczęciem roku szkolnego i wrześniem. Jednak nie jest powiedziane, że takie ubezpieczenie można zakupić tylko i wyłącznie na początku roku szkolnego. Ubezpieczenie to można wykupić w dowolnym momencie roku szkolnego, np. na ferie zimowe, na obóz letni czy nawet też przed wycieczką szkolną.

pytań o ubezpieczenie NNW dla dziecka

pytań o ubezpieczenie NNW dla dziecka

Warto zaznaczyć, że wykupienie NNW szkolnego dla dziecka nie jest konieczne. To czy rodzic zdecyduje się ubezpieczyć swoje dziecko i kiedy to jest tylko i wyłącznie jego decyzja. Prawdą jest, że placówka może zapisać w statucie punkt, który będzie podstawą do przymusowego posiadania ubezpieczenia przez uczniów. Jednak w takiej sytuacji dyrekcja nie powinna żądać przymusowego zawarcia umowy dotyczącego ubezpieczenia dostępnego w ramach programu ubezpieczeniowego w szkole.

Zdecydować się na zakup NNW proponowanego w szkole?

Polisa ubezpieczenie NNW szkolne dla dziecka będzie wyglądać obiecująco w momencie kiedy w odpowiedni sposób dobrane funkcje będą chronić dziecko. Niekiedy rodzic może być rozczarowany po zapoznaniu się w internecie z ofertami innych agencji ubezpieczeniowych, a ten zdecydował się na ofertę przedstawioną w szkole, która w efekcie nie daje nawet połowy zabezpieczenia co to ubezpieczenie wyszukane w internecie.

Z tego powodu warto, jest zwrócić uwagę na kilka ofert i je porównać, a nie zamykać się tylko na jedną. Jedna pechowa firma nie musi oznaczać, że nie trafimy na tę, która będzie nam odpowiadać. Ubezpieczenie dla naszego dziecka powinna być dobrana najlepiej jak tylko można — przede wszystkim do wieku dziecka, czy też ryzyka nieszczęśliwych zdarzeń.

Więc na jakie świadczenia można liczyć? Ubezpieczenie NNW dla dziecka

Odszkodowanie z ubezpieczenia NNW, przyznawane są główne w sytuacjach:

  • pomoc w organizacji rehabilitacji;
  • dowóz leków, które zapisze dziecku lekarz;
  • zwrot kosztów leczenia;
  • uszczerbek na zdrowiu;
  • transport medyczny;
  • zasiłek dzienny za czasową niezdolność do nauki,

Ważną informacją jest, iż przed zdecydowaniem się na zakup jakiegokolwiek ubezpieczenia dla dziecka należy zapoznać się z dokumentem OWU. Jest to dokument zawierający spisane wypadki, za które zostanie wypłacone świadczenie, oraz wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacji, w których polisa NNW się nie przyda.

Aktualności

Jak wybrać ubezpieczenie dla dziecka, by chronić je przed szkolnymi wypadkami?

Pierwszy dzień września jest to bardzo ważny dzień dla dzieci wkraczających w etap nauki szkolnej jak również dla rodziców, którzy martwią się, czy ich pociechy poradzą sobie w nowej sytua...

Zobacz więcej

Ubezpieczenie dla niemowlaka – jak wybrać polisę dla dziecka?

Ubezpieczenie zdrowotne dla niemowlaka bardzo łatwo można uzyskać poprzez jego zgłoszenie w firmie, w której pracujemy. Trzeba jednak pamiętać, że zwrot kosztów związanych z leczeniem i bada...

Zobacz więcej

FAQ pytań o ubezpieczenie NNW dla dziecka

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nagabywanie na zebraniach klasowych często jest na porządku dziennym, ale czy warto wierzyć w wierzytelność t...

Zobacz więcej

2024 ⓒ NNW Szkolne

Projekt i wykonanie Web Room Studio