Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać dla dziecka?

Rozpoczęcie roku szkolnego to niezwykłe wydarzenie dla każdego dziecka, ale również dla rodzica. Jest to także doskonały moment na wybór ubezpieczenia szkolnego NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Co to jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to nic innego jak ubezpieczenie NNW dla dzieci i młodzieży od 4 miesiąca do 25 roku życia. Jego celem jest całodobowa ochrona zdrowia i życia dziecka przez cały rok. Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie szkolne jest dobrowolne, a rodzice mogą sami zdecydować, jaka oferta będzie najkorzystniejsza w przypadku ich dziecka oraz gdzie i kiedy ubezpieczyć swoje dziecko.

Ubezpieczenie szkolne NNW dla dzieci

Jakie ubezpieczenie szkolne dla dziecka?

Ubezpieczenie szkolne NNW dla dzieci powinno być przede wszystkim dobrane do temperamentu dziecku, w tym rodzaju oraz i intensywności jego aktywności. Mowa tutaj głównie o zakresie ubezpieczenia oraz wysokości sumy ubezpieczeniowej, która pokrywa następstwa nieszczęśliwych wypadków. Dla zrozumienia sprawy, w przypadku dzieci aktywnie uprawiających sport, uczęszczających na sportowe zajęcia dodatkowe itp. suma ubezpieczeniowa powinna być na tyle wysoka, aby wypłata świadczenia była na satysfakcjonującym poziomie, umożliwiającym pokrycie ewentualnych kosztów leczenia.

Ubezpieczenie szkolne a ochrona ubezpieczeniowa po zajęciach…

Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie szkolne chroni nie tylko podczas zajęć szkolnych. Ubezpieczenie NNW działa również w czasie wolnym, poza terenem szkoły i to przez całą dobę, w tym także w święta i wakacje. Ubezpieczenie NNW dla dzieci obejmuje ochronę zdrowia i życia ubezpieczonego w szkole i poza nią podczas prawie wszystkich czynności wykonywanych przez dzieci. Oczywiście mogą być wyjątki jak na przykład uprawianie niektórych sportów, należy zatem zwrócić uwagę na zakres ochrony ubezpieczenia i indywidualnie dopasować ubezpieczenie NNW do swojego dziecka, w tym jego aktywności.

Ubezpieczenie szkolne dziecka i dodatkowe ubezpieczenie NNW?

Dla wszystkich rodziców i opiekunów, zastanawiających się, czy mogą dodatkowo ubezpieczyć swoje dziecko, oprócz ubezpieczenia szkolnego, odpowiedź brzmi – tak. Ubezpieczenie szkolne należy do grupy ubezpieczeń osobowych, co oznacza, że można wykupić kilka polis w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych, a tym samym w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku z udziałem dziecka, otrzymać kilka świadczeń z każdej umowy, przy tym samym zdarzeniu.

Dlatego, jeśli Twoje dziecko ma już ubezpieczenie szkolne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo ubezpieczyć je od następstw nieszczęśliwych wypadów. Przecież w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń każde wsparcie finansowe jest ważne!

Aktualności

FAQ pytań o ubezpieczenie NNW dla dziecka

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nagabywanie na zebraniach klasowych często jest na porządku dziennym, ale czy warto wierzyć w wierzytelność t...

Zobacz więcej

Ubezpieczenie dzieci – co i jak?

W życiu codziennym dzieci, podczas zabaw w domu, czy pobytu w szkole zdarzają się nieszczęśliwe wypadki. Potknięcie się, spadnięcie z krzesła czy schodów – dla dzieci cały czas odkryw...

Zobacz więcej

Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać dla dziecka?

Rozpoczęcie roku szkolnego to niezwykłe wydarzenie dla każdego dziecka, ale również dla rodzica. Jest to także doskonały moment na wybór ubezpieczenia szkolnego NNW, czyli od następstw nieszc...

Zobacz więcej

2021 ⓒ NNW Szkolne

Projekt i wykonanie Web Room Studio